Idėja dovanai

  • Nustebink mezgėją

Smulkmena mezgėjai

  • Nusišypsok mezgant

Mūsų naujienos

Mūsų naujienos

Kaip megzti su žvyneliais

Kur: Naujienos Data: Komentarų: 0 Peržiūrėta: 375

Kaip megzti su žvyneliais

Mezgant siūlais su žvyneliais yra viena ypatybė - žvyneliai turėtų būti gerojoje mezginio pusėje, tačiau tai yra truputį sudėtingiau nei atrodo, jei žvyneliai yra skirtingų dydžių. Mezgant tik su smulkiais žvyneliais viskas kaip ir bet kuriais kitais siūlais, mezgame ir tiek, žvyneliai vistiek bus ten, kur jiems priklauso būti pagal tai kurioje vietoje jie įtvirtinti pačiame siūle, todėl jų bus daug tiek išvirkščiojoje tiek ir gerojoje pusėse. Tačiau mezgant žvynelius skirtingų dydžių, geriau būtų, kad didesnieji būtų gerojoje mezginio pusėje, nes pirma - taip gražiau atrodys mezginys, antra - išvirkščiojoje pusėje esantys žvyneliai gali dirginti jums odą ir mezginys bus nemalonus jums nešioti. Didesnieji žvyneliai paprastai būna gerokai didesni už mažuosius - 5-6mm dydžio, todėl jie pačiame siūle bus netaip tampriai įsitvirtinę ir galima bus lengviau juos nukreipti į reikiamą padėtį mezgant. Mezgant pirmąją eilę žvynelius pataisyti taip, kad nors kiek jų būtų gerojoje pusėje, bet stengtis nemegzti labai tampriai, mezgant antrą eilę galima pataisyti žvynelius ir ištraukti į gerąją pusę visus pirmos eilės žvynelius, vėliau tiesiog reiktų sukaišioti juos iš išvirkščiosios į gerąją mezginio pusę. 

Ir turbūt nemažiau svarbus dalykas - geriausia, jei pavyksta numegzti neardžius mezginio, nes ardyti mezginį iš siūlų su žvyneliais šiek tiek ilgesnis procesas, nes pats siūlas susideda iš penkių plonų siūlų, žvyneliai suverti ant vieno siūliuko didesni, ant kito mažesni, tad ardant užkliūva už kilpelės.... Bet viskas įmanoma jei reikia.

Plauti gaminius iš siūlų su žvyneliais geriausia būtų skalbimo maišeliuose, taip apsaugosite gaminį nuo žvynelių užsikabinimo skalbimo mašinos būgne ar atidarymo durelių tarpelių (skalbimo mašinose atsidarančiose iš viršaus).

Mezgant su žvyneliais gražu juos kaitalioti su gerosiomis ir išvirkščiosiomis eilėmis, pvz. žvyneliai - mezgami išvirščiosiomis eilėmis bus labiau iškilesni ir matomi, siūlus be žvynelių megzti gerosiomis. Bet manau kiekviena sukuria savo mezginį, atranda savo mezgimo būdą ir raštus, derančius su įvairiaspalviais ir įvairios faktūros siūlais, todėl linkiu jums įkvėpimo ir lakios fantazijos sukurti savo šedevrus ;)

Inga

Nuotraukoje megztas mezginys su 015 (balti su matiniais baltais žvyneliais), 064 (mėtos spalvos) ir 052 (smėlio spalvos su matiniais žvyneliais) siūlais.

Nuoroda į siūlus - Siūlai su žvyneliais

Toje pačioje kategorijoje

Susijusios žymos

Komentarai

Palikite komentarą